Wszystko czego sama spróbowałam...

Bułeczki śniadaniowe

czwartek, 02 grudnia 2010

Bułeczki zrobiłam wczoraj, z podwójnej porcji. Na dzisiaj nic, ani jedna nie została. Więc nie wiem jakie są na drugi dzień. Bułeczki na zewnątrz są chrupiące w środku mięciutki, a w smaku PYSZNE. Na pewno jeszcze je upiekę, bo warto. Przepis jest ze strony Pracownia wypieków. Szczerze polecam.

SKŁADNIKI:

  • 300 g mąki pszennej
  • 50 g otrębów granulowane (użyłam ze śliwkami)
  • 20 g oleju roślinnego
  • 15 g świeżych drożdży (lub 1 łyżeczka drożdży suszonych instant)
  • 1 łyżeczka soli
  • 2 łyżeczki cukru
  • 190 g wody w temp. pokojowej

WYKONANIE:

Do szklanki dać: drożdże, łyżeczkę cukru, 2 łyżki wody, wymieszać i odstawić na 15 minut. Następnie połączyć z pozostałymi składnikami. Konsystencja ciasta powinna być gładka i niezbyt twarda. Całość dobrze wyrobić. Uformować kulę, włożyć do natłuszczonej miski i odstawić do wyrośnięcia (w ciepłe miejsce i przykryć ręcznikiem lnianym) aż podwoi swoją objętość. Wyrośnięte ciasto podzielić na 8 części. Z każdej części zrobić długi wałek i zwinąć w supełek (węzełek). Bułeczki można uformować dowolnie. Żeby ciasto się nie kleiło do rąk, nasmarować delikatnie ręce olejem. Gotowe bułeczki wyłożyć na wyłożoną papierem do pieczenia blaszkę i odstawić, na około 40 – 60 minut, do wyrośnięcia. W tym czasie rozgrzać piekarnik do 230 stopni C. Wyrośnięte bułeczki spryskać lub delikatnie posmarować olejem i wstawić do rozgrzanego piekarnika, jednocześnie spryskać wodą ścianki piekarnika (spryskiwaczem) lub wrzucić na dno piekarnika około 1/2 szklanki kostek lodu.

Piec w temperaturze 230 stopni C. przez 10 minut, następnie zmniejszyć temperaturę do 210 stopni C i piec jeszcze 5 – 10 minut, aż bułeczki będą rumiane.

Ciasto drożdżowe można wyrobić lub robotem, który ma hak do wyrabiania ciasta drożdżowego: wszystkie składniki włożyć do misy (naczynia) i nastawić program do wyrabiania ciasta.

Smacznego.

Wersety z Biblii:

Gdy będziecie mnie wzywać i zanosić do mnie modły, wysłucham was.

A gdy mnie będziecie szukać, znajdziecie mnie.

Gdy mnie będziecie szukać całym swoim sercem,

Objawię się wam - mówi Pan”

Księga Jeremiasza 29,12-14a

Jezus Chrystus przyszedł, aby jako sprawiedliwy umrzeć za niesprawiedliwych, by w ten sposób przyprowadzić nas do Boga (1 Piotra 3:18). Jeżeli wyznajemy Jezusowi Chrystusowi, jedynemu Zbawicielowi grzeszników naszą osobistą winę, wówczas możemy się zdać na jego Słowo, że On ją rzeczywiście przebacza. W ten sposób droga do Boga Ojca otwarta jest przez Jezusa Chrystusa. Pan Jezus powiedział: „Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.” (Jan. 14:6)
Czyż nie jest to czymś całkowicie niezwykłym, by móc poznać Boga jako Ojca i zająć wobec Niego stanowisko oparte na zaufaniu, zupełnie tak, jak dziecko zwraca się do swojego ojca? Więcej..

Durszlak.pl